Na příspěvky na tomto blogu se vztahují autorská prava!

7. Kapitola 1/2

21. března 2012 v 7:01 | Amy Sanilová |  Vampire High School
7. Kapitola
Tak. Dívám se na rozvrh hodin a jdu pomalu po chodbě.
V 08:00 Upírština
09:00 Historie
10:00 Matika
11:00 Cizí jazyky
12:00 Ekonomika (Vůbec nevím, co to znamená)
13:00 Oběd (Aspoň něco normálního)
13:30 Věda, Chemie, Fyzika
14:30 Tělocvik (Jupí)
A v 16:30 domů! Jupí! Nebo spíš myslí do pokoje na kolejích. Tak a teď kde je třída Upírštiny. A tady je. Otevřu dveře a několik upířích pohledů mě probodne jako šíp. Necítím se dobře, když na mě někdo civí. Holky si začaly šeptat, kluci mi nastavovat nohy, když jsem vešla do třídy. Ale já jsem chytrá, teda aspoň myslím. Proměním se v netopýra a vyhlídnu si lavici u okna. Přede mnou ale byly upíří holky, které si něco špitaly a každou chvíli se na mě podívaly. Ale protože jsem napůl netopýr, můžu slyšet daleké zvuky.
"Viděly jste tu novou?"
"Jo. Je táák trapná."

"Nechápu, jak se sem dostala."

"A jak smrdí."

"Co používá za voňavku?"

"Nevím. Ale je to hnusné." Rychle si čichnu ke svému oblečení. Ještě včera jsem si koupila novou uniformu. Bohužel jsem si jí nestihla vyprat. Ale oblečení nesmrdí. A ani já. Tak co jim je?

"Dobrý den upíři." Zvolal učitel a všichni se postaví. V tom okamžiku zazvoní na první hodinu.

"Sedněte si." Vyzve je znova učitel a sedne si.

"Tak. Jmenuju se učitel Terens. Budu váš učitel Upírštiny a u kluků i tělocvikář. Vím, že jste první den ve škole a taky vím, že budete hodná třída, abych se za vás nemusel stydět, jako váš třídní učitel."

"Pane učiteli? Tady je jenom jeden nováček. Zbytek je propadlík, pokud jste si nevšiml." Zavolal jeden kluk.

"Dobrá. Takže zbytek třídy už ví, co a jak dělat a ten začátečník se bude snažit. Připadám si jako vítr. Jako vítr, kterého si nikdo nevšímá. Jako bych tu ani nebyla. Jak můžou takhle mluvit přede mnou a ani o tom nevědět?

Celých padesát minu Upírštiny mě pořádně dostal.
Bonsaj je nashledanou, gi je souhlas a ještě mnohem víc úplně cizích slov. Ale ještě horší bylo, že některá holka tou trubičkou plivla na učitele, a potom v rychlosti tu trubičku položila mně na stůl! Pan učitel si myslel, že jsem to byla já! A zapsal mě do třídní knihy.
"Tři zápisy za týden a poletíš." Naštěstí už zazvonilo. Takže další je Historie. Dějiny mě moc baví, takže v tomhle tom předmětu bych mohla uspět. Omyl!!! Ne nemohla! Naše učitelka Historie je vlkodlak! Co vůbec tady dělá vlkodlak? Tohle je upíří škola. Ale ona není ošklivá. Naše učitelka Historie má modrou, vlnitou hřívu, nosí elegantní minisukni a tílko. A její vlčí uši mezi modrými vlasy vypadají vážně moderně. Ale vidět jí, jak se na ni šklebí upíři, začala jsem jí litovat.
"Tak. Já vám přeji pěkný dobrý den." Pozdravila s milým úsměvem. Čekala jsem, že upíří jí nebudou takhle zdravit a nechtěla jsem být jediná, kdo jí bude zdravit. Ale k mému překvapení upíři slušně pozdravili.
"Děkuji. Posaďte se." Vyzvala je učitelka a posadila se k počítači.
"Dobrá. V tomto ročníku bych vás měla učit rok 1920 a ž rok 1980."
"Takže v prváku budem celých padesát let? Tak dlouho to netrvalo ani minule!" Vykřikl jeden kluk z přední lavice.
"Tak za prvé, hlásíme se. Za druhé, v prváku budete jen rok a za třetí, bylo by to šedesát let.
"Je nějaká chytrá." Pošeptá ten kluk svému kamarádovi. Au! Co mě na levé ruce tak svědí? Podívám se na ni. V předloktní části mám dvě krvavé dírky? V takové blízkosti a přesně vedle sebe. To je nějaké divné. Upíří kousnutí?! Drakí mě kousla, když jsem spala?!! Takže ta krev, která na mě kápla, byla moje?!
"Slečno Strasová. Můžete mi věnovat pozornost? Děkuji." Vyvedla mě z myšlení učitelka a ťukala do klávesnic od počítače. Pak ovladačem zapla interaktivní tabuli a ukázala na prezentaci.
"Všechno na téhle stránce si opište do sešitu.
"To si snad dělá legraci." Pošeptá zase ten kluk kámošovi.
"Učo! Teda paní učitelko. Toto máme psát jako celou hodinu?!!"
"Klidně. Hlavně ať tuto stránku budete mít hotovou."
"To je vopruz." Řekne ten kluk ještě potichu a už si vezme propisku. No, aspoň že tato hodina nebude tak divná. Ne omyl. Ona už divná je. Večer mě totiž kousla Drakí! A zjistím to teprve teď?!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento článek?

Ano, je skvělí 32.2% (47)
Moc ne, něco tam chybí 21.2% (31)
Tak napůl 21.9% (32)
Vůbec! Je strašný 24.7% (36)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama