Na příspěvky na tomto blogu se vztahují autorská prava!

Mladí,kouzelní aneb jak to začíná 1\10

10. dubna 2012 v 15:28 | Amy Sanilová |  Mladí, kouzelní aneb jak to začíná

MLADÍ, KOUZELNÍ

aneb jak to začíná

Kouzelníci existují už spoustu let. Nikdo ale nebyl schopen to někomu povědět. Už se vám někdy stalo, že máte pocit jako by vaši rodiče vám něco tajil? Tak si přečtěte tuto knihu. Určitě znáte knížky Harry Potter nebo Kouzelníci z Waverly, tak tato kniha bude něco podobného jako ti Kouzelníci z Waverly, taky takové neposedné kouzla ale jinačí příběh. Tato kniha je naopak o dvanáctileté Ajle a jejím mladším bratrem šestiletým Tarnem. Jak ale zjistí, že jsou kouzelníci, začne jejich velké dobrodružství.


Kapitola 1/ existují kouzelníci?

V úterý jako obyčejně Ajla s Tarnem šli do školy. Ajla nervózní a Tarn mrzutý a ukňouraný. První vyučovací hodinu měla Ajla češtinu, ale jak skončila tak do třídy vletěla nějaká neznámá holka. Pak měli přírodopis se svou třídní učitelkou a ta je seznámila s novou spolužačkou Emou. Pak se ale Ema musela omluvit, že nepřišla na první hodinu, protože hledala třídu. O velké přestávce šla Ajla za Emou se s ní seznámit, ale zkřížili ji cestu Michael, Jon, Šisa a nejhorší namyšlená Džina. Vždycky když ji Ajla vidí, říká si, "Namyšlená husa, zase se předvádí ta Husadžina". A jak si toto řekla v duchu, Džina a Šasa na ní vyjekly
"Co tu ještě děláš, nemělas být už vyloučena ze školy, a poslána do zvláštní školy Ajalino!"
"Co po mě zase chcete?" začala pomalu Ajla, ale Džina se jen tak nechtěla vzdát.
"Hmm. Divím se, že ještě nevybouchla. Sakra." Zašeptala Džina Jonovi.
"Zkus něco jiného." Zašeptal Jon a tím Džinu přivedl na výborný nápad. Vyběhla ze třídy a za chvíli sem přišla i s učitelkou.
"Ajlo Savbarevová! Okamžitě pojďte se mnou." Ajla nevěděla proč, ale jak Ajla šla na chodbu, uslyšela, že se za jejími zády směje Džina a její spol.


Ale co fakt nikdo nečekal, bylo, že si Ema sedla na chodbu vedle Ajly, a měly konečně čas se seznámit. A v tělocviku už byly takové kamarádky, že by klidně mohli být i sestry. V těláku hrály florbal. Chodí totiž do VII. A. a jsou spojeny s IX. A. Při florbalu to bylo dobré, protože Ajla miluje hrát florbal proti deváťačkám. Zato Ema je naopak dobrá v basketbalu, fotbalu a bejzbolu. A zase žádná nezapomněla na Husodžinu, tak jí říkají.
"Ale musíš uznat, že Džina je ve sportu fakt dobrá Ajlo."
"Já vím, strašně se předvádí, aby jí každý záviděl a sloužil! Věř mi, Čaza to zná, byla přes celý předminulý rok otrok, musela jí chystat přes přestávku věci, zatím co se Džina bavila s kamarádkami, kterých si ani neváží." A nějak takhle si povídaly každou přestávku, dokonce si esemeskovaly v hodinách, protože Ajla sedí v prostředním sloupci a v prvním řádku a sedí s Dasi, a Ema zase v sloupci u okna v posledním řádě, prostě se nedokázaly vypovídat. Dokud o půl druhé nezazvonilo a ony musely jít domů. Na Ajlu doma už čekal Tarn, zase hrál na počítači ty svoje hry. Tak šla Ajla do svého pokoje, vypovídat se se zrcadlem a dodělat úkoly. Vždycky ráda dělala, že obraz v zrcadle je někdo s kým se může pobavit, a přitom dnešním se hlavně bavila o Emě. Chudák Tarn , ten to všechno musel poslouchat a k tomu ještě neměl domácí úkoly tak jako Ajla, protože si je nechtěl vůbec dělat. Ale jak bylo 14:05, do domu přišla mamka. Šlo vidět, že má s něčím problémy, jak se převlíkla, šla do ložnice a s nikým nechtěla mluvit. Ajle se to zdálo hodně divné, že se nestará o Tarna a jeho úkoly, a hlavně neptala se co je u ní nového ve škole a to se ptá každý den. A Ajla chtěla hodně toho říct o Emě, ale nic. A když v 15:30 přišel taťka, choval se stejně jako mamka a taky šel do ložnice, ale tentokrát se už spolu bavili. Ale Ajla s Tarnem jsou tak zvědaví, že si rodiče ani nevšimli, že ze dveří je poslouchají jejich vlastní děti.
"Ale Ralfe, naše holčička je ještě dost mladá aby zjistila, že toto všechno i s Tanem dokážou."
"Co?" zeptala se Ajla potichu Tarna , ale Tarn jí ukázal zmatený a nechápavý pohled stejný jako měla ona.
"Rose, já vím, ale když jim řekneme později, že jsou kouzelníci, tak to bude, těší to pochopit." Ale toho měla Ajla už akorát dost. Šla za nimi a nervově se zeptala.
"My jsme kouzelníci? Proč jste nám neřekli pravdu dřív?!"


Kapitola 2/ minulost a budoucnost

Rodiče byli vystrašeni a nevěděli co nato říct. Dokud taťka neřekl
"Ajlo, chtěli jsme ti to říct už dávno ale, zase bys sis přála, aby ti bylo přes jedenáct let, nebo abys mohla kouzlit a hlavně abys to zvládla."
"A navíc, kdybys někomu to řekla, tak by ona nebo on prozradili rodičům a ti by to řekli zas něčemu jinému. A to my nemůžeme dopustit." Dořekla to po tátovi mamka.
"Proto musíme být opatrní, ale nevím, jak to bude Tarnovi připadat a…" Ani to nedořekla a uslyšela jak Ajla utíká do pokoje a nadává do polštáře. A Tarn? Tento moc nechápal, ale věděl, že může čarovat. Jak mamka a taťka odešli do obchodu i s Tarnem, vylezla Ajla z pokoje a hledala nějakou kouzelnickou skrýš, jestli tedy nějaká existovala. Bylo to v málo prostorné komoře ale, když někdo bude myslet a soustředit se na skrýš tak se komora změní na tajný pokoj. Ajla ale i přes to všechno byla zklamaná, že jí to rodiče neřekli dřív, ale na druhou stranu byla ráda, že není jen obyčejná holka. A jak se rodiče s Tarnem vrátili tak Ajla rychle zavřela komoru a zamkla se v pokoji, a až do večera s nikým nemluvila, vlastně se chovala úplně stejně, jako když domů přišla mamka. Ve středu šla Ajla do školy sama, nechtěla rodiče vidět, aby jí zase nelhali do očí. A ve škole moc neměla náladu se zase bavit s Emou jako včera. Ale jo, bavila se s ní ale už jen o přestávce. Ale v informatice se bavily v hodině přes Skype. A Džina? Ta Ajlu s Emou chtěla přetrhnout jako koně, že jí daly pikantní chilli na její svačinu, a to bylo vrácení za to včerejší chichotání za Ajlinými zády. A Šise, Michaelovi a Johnovi to udělaly taky. Ale i tak Ajla nemohla přestat myslet na rodiče. Tak po škole přišla domů a zamířila rovnou do kouzelné komory. Otevřela kouzelnickou knihu a pěkně si tam četla všemožná kouzla, ale lekla se, když uviděla Tarna jak si poslouchá kouzelnickou knihu s příručkou pro kouzelníky, kteří neumí číst.
"Ach jo, kdybych měla kouzelnou hůlku." A hned jak to dořekla, ze skleněných dveří vylezli dva páni.
"Dobrý den, hledáme tu nějakou Ajlu Savbarevovou." Ajla už dostala strach, že něco provedla tak velkého, že na ni přišli cizí lidé ze světa kouzelníků. Ale spadl jí kámen ze srdce, když zjistila, že jí jenom přinesli kouzelnou hůlku, kterou objednali její rodiče. Ajla hned balíček otevřela a málem omdlela, protože její kouzelná hůlka měla sytě žlutou barvu, její nejoblíbenější. A Tarn zase měl černou, také svou nejoblíbenější barvu. V 16:00 taťka chtěl aby Ajla s Tarnem šli do kouzelné komory. Asi věděl, že oba mají svoje hůlky.
"Tak jo děti, dneska protože máte první hodinu kouzlení tak začneme jednoduchými kouzly. Ale protože žádná jednoduchá kouzla nejsou, tak si zahrajeme hru. Tarne pojď ke kouzelnické knize a poslepu obracuj stránky a prstem vyber jedno kouzlo."
"To se mi zdá úchylný." Zašeptala Ajla bratrovi. Tarn tedy šel a jak ukázal prstem na jedno kouzlo tak kniha mu poradila, co má říct a když to řekl, tak se náhle proměnil v mobil.
"Ho! Ti, no to chci teda vidět, jak ho vrátíš zpátky." řekla Ajla napůl šťastná a napůl vystrašená. "Neboj se Ajlo, když kouzelníci udělají v kouzle chybu, tak se požívá kouzelný prášek, který dokáže kouzlo opravit." uklidnil jí táta a vzal sklenici, kterou posypal zakletého Tarna, který se proměnil zase zpět v člověka. Potom to zkusila Ajla ale aby to dělala poslepu tak si našla kouzlo. "Filipur!" vyslovila a Tarn s taťkou byli v prosklené skříni, ze které se nedokázali dostat. Ajla se usmála.
"Dobře. Konec hodiny." Měla ryšavý pohled a šťastně odešla si dát něco k snědku. Tarn si ale po chvilce vzpomněl na svou hůlku. Vytáhla jí z kalhot a jedním mávnutím hůlky byli oba zase ba svobodě. Ajlin táta šel naštvaně do jejího pokoje. Ajla si mezitím četla jednu velmi zajímavou knihu, ze které nemohla zpustit zrak.
"Stejně já na počítač už tolik nechodí, teď se zajímám o televizi a kouzla." řekla si Ajal když taťka s Tarnem odešli. A v posteli si teprve vzpomněla, že zapomněla včera jít do florbalu a dneska do keramiky. A dokonce zapomněla na kino. Ale toto Ajla už nevydržela, vstala z postele a šla do komory hledat kouzlo, které vrátí jenom jí do doby ještě před florbalem. Takže Ajla ze starší doby šla na florbal a mladá Ajla poslouchá za dveřmi rodiče. Potom když florbal skončil, chtěla se stejně dostat do doby keramiky a potom do kina. Ale zapomněla to kouzlo, kterým se dostane zpátky. Takže teďka zůstala v minulosti, naštěstí si Tarn ve středu v noci všiml že Ajla není v posteli, kouknul se do komory a všiml si, že kniha kouzel je otevřena a prachem bylo setřeno jedno kouzlo. Tarn si asi dovtíp, co se stalo. Šel do ložnice a vzpudil taťku
"Tati, Ajla použila kouzlo, aby se vrátila zpátky v čase, a já si myslím, že zapomněla kouzlo jak se vrátit zpátky, do našeho času." Taťka okamžitě vstal a šel za ní, ovšem to mělo háček, nevěděl, do jaké doby šla Ajla. Dokud si mamka nepřišla na to, že v úterý nešla do florbalu a ve středu zapomněla jít do keramiky a ještě do kina s Tarnem. Tím taťka už věděl, kam má jít. Ajla zatím přemýšlela, jaké kouzlo jí dostane zpět, když v tom se vedle ní objevil taťka a odvedl jí do středečního dne ještě před keramikou. Nakonec Ajlinej plán vyšel, po keramice si Ajla všimla, že má v kabelce dva lístky do kina.
"Ale ne. Ale co teď, vždyť mi chybí Tarn, určitě ho to bude líto a já jsem jeho sestra." strachovala se Ajla, ale když to dořekla tak se zase před ní zjevil taťka s Tarnem a Tarn držel v rukou dva pytlíky popkornu.
"Aha. Takže Ali je náhle Tarna líto, co? Pospěšte si děti, abyste to kino stihli." řekl jim na rozloučenou taťka.
"Ale tati, jak se po kinu vrátíme do svojí doby?"Zeptala se rychle Ajla. Taťka jí dal papírek s napsaným kouzlem, Ajla si ho schovala do kabelky a taťka zmizel.
"Tak pojď, nebo přijdeme pozdě na film." Pobídla Ajla Tarna. Po kinu se dostali do středečního večera v posteli a tentokrát spali tak tvrdě, že ani Tarn nestihl jít do ložnice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento článek?

Ano, je skvělí 32.2% (47)
Moc ne, něco tam chybí 21.2% (31)
Tak napůl 21.9% (32)
Vůbec! Je strašný 24.7% (36)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama