Na příspěvky na tomto blogu se vztahují autorská prava!

10. Kapitola - Učit se vracet domů

8. června 2012 v 11:51 | Amy Sanilová |  Andělští spolužáci
10. Učit se vracet domů

Páni. Lítání je vážně super.

"Že jo."

"Jo." Aňa se Matese mile usmála. Oba přistanou na chodníku, kde Aňa poprvé zahlédla své křídla.

"Tak jo. Dávej mi otázky," vybídne jí Mat a zkříží si ruce na prsou.

"Takže, první otázka je … Proč mi rodiče dělají pohřeb hned ten den? To se mě chtějí takhle rychle zbavit?"

"Ne. Tak to není. Víš vůbec, jak dlouho jsi spala?"

"Ne."

"no vidíš. Spala jsi pět dní."

"Co?!"

"Nezapomeň, že pro anděly tu čas moc neplatí. Toho sis už všimla, ne?"

"A jak bych si prosím tě mohla všimnout," Mat místo odpovědi ukázal na slunce. Bylo už na západě. "Aha."

"Tak, další otázky?"

"Jo, kolik sourozenců vůbec Beny má?"

"Jedenáct. Od jedničky po šestku jsou andělé dobra. Strážní andělé, Zástupcoví andělé, Zvířecí andělé, Rádcoví andělé, Vodní andělé a Ochranní andělé."

"A co oni mají za práci?"

"Strážní, to přeci víš, bojují o člověka, kterého dostanou na povel. Zástupcoví jsou ti, kteří budou hrát živé, jako třeba někteří hrají naše rodiče. Zvířecí se místo o lidi starají o zvířata, jsou úplně stejní jako Strážní, ale tito mají na starost zvířata z celé planety. Rádcoví se někdy přezdívají i jako svědomí. Mluví jen s jedním člověkem a dává mu rady. Vodní se starají o vodu, když se člověk potopí, občas to přežije, protože tam bude Vodní anděl a zachrání. Vypadají pod vodou jako my ve Vestu."

"Ve Vestu?"

"To je město, ve kterém ses probudila."

"Aha."

"Jo a Zvířecí andělé dělají něco podobného, jako ti Vodní. Když člověk v lese zabloudí, andělé ho schovají do svých skrýší a tam se o něj postarají, než ho tu někdo najde."

"Jako ten stařík, co tehdy zabloudil v lese bez jídla a vody a musel počkat velmi chladivou podzimní noc venku. Druhý den ho záchranáři našli. Prý si z té noci nic nepamatuje."

"Zázraky se dějí, zázraky jsme my."

"Co že to?"

"Toto je heslo andělů. Měla by ses to taky naučit."
"A co dělají ten zbytek andělé?"
"Který zbytek? Jo aha, už vím.Od sedmičky po dvanáctku jsou zlí andělé. Virusy, Temní andělé, Zástupcoví andělé, andělé Smrti, Duchovní andělé a andělé Počasí."

"A co znamenají?"

"Virusy jsou ti, kteří přináší neštěstí. Třeba ti rozbije telefon a… prostě přináší neštěstí. Temní andělé hledají nové oběti. Nové lidi, kteří jim budou dělat něco jako otroka. Zástupcoví má tu samou práci, jako to dobří, jen dělají svou práci ve jméně Zla. Andělé Smrti jsou na rozdíl od ostatních spravedlivý. Tito druhy andělů se do osudu lidí moc nepletou. Když někdo umírá, přestřihnou Lidskou niť a duše poletí nahoru. Pro někoho jsou hodní a někteří si myslí, že patří mezi anděly Dobra, ale naopak, řadí se mezi anděly Zla. Duchovní andělé jsou zemřelí, kteří byli v životě prokletí. Jsou to lidé, a když člověk prokleje člověka, už mu to tak zůstane. Ti prokletí lidé straší jako noční přízrak, ve městě, kde zemřel. Tak tam bude tak dlouho, dokud ho někdo neosvobodí, a to smí udělat jenom lidská duše. Ale lidé mají z tohoto druhu andělů strach, proto ti andělé jsou opuštěné duše navždy. A andělé Počasí jsou… no, vždyť víš."

"Tak teď mě nauč ta kouzla."

"Zneviditelníš se, když na to pomyslíš. Čtení myšlenek je taky velmi jednoduchý. Při všem jde o tvoji mysl. Ale ovládat jí je trochu těžší."
"Takže si to vyjasníme. Žijeme v podmořském městě jménem Vest, jsme Ochranní andělé a já musím do andělské školy, abych se tam naučila vašich zvyků. Je to tak?"
"Přesně," únavou si oba lehli na trávu a dívali se na nebe. Nemusím za chvíli už jít? Aňa věděla, že jí Mates odpoví, ale netušila, že myšlenkou. Když se dívala na Matta, nad ním se objevil obláček prachu a v něm byla napsána věta: Ještě chvíli počkej.
"Vau."
"To je co, že?"
"A toto dokážu s každým?"
"S každým, kromě Benyho a jeho rodiny."
"Podívej! Už je noc. Prosím tě, můžu?" Mates zavrtí hlavou.
"No dobrá. Tak běž. Dám Benymu vědět, kde jsi, Aňo."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento článek?

Ano, je skvělí 32.2% (47)
Moc ne, něco tam chybí 21.2% (31)
Tak napůl 21.9% (32)
Vůbec! Je strašný 24.7% (36)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama