Na příspěvky na tomto blogu se vztahují autorská prava!

4. Kapitola 1/2

13. července 2012 v 17:52 | Amy Sanilová |  Děvče z ledu
4. Kapitola

"Jak bych začal?" zapřemýšlí pan Pilis a zamyšleně se pohladí po bradě.
"Zkus takhle začít od začátku. Třeba co se stalo dneska," poradila mu Astra.
"Jako první jsme jeli lyžovat a ty tvrdíš, že tě napadl muž v kombinéze. Určitě sis všimla, že těch mužů tam bylo víc a byli stejní. To je proto, že oni nejsou živý. Jsou vyrobeni ze sněhu…"
"A kým?"
"Zimní královnou."
"A není to spíše Sněhová královna?"
"Ona není pohádka. Zimní královna je skutečná a krutá. Před čtrnácti lety jsem žil šťastným životem. Potkal jsem tvou matku a žil jsem si jako playboy. Ale nepomáhal jsem svým druhům…"
"Jaký druh?"
"To se ti právě snažím říct. Ty a ani já nemáme normální krev. V našich žilách koluje dračí krev" Astra nejdřív nemohla porozumět jeho slovům - Dračí krev.
"To jsme jako draci?!" zakřičela Astra, ale slovo "draci" zašeptala, protože jí táta přiložil ruku na pusu.
"Šššš," rozhlédl se oko restaurace. Jediný, kdo to mohl slyšet, byl Ladislav. Ten ale jenom chápavě přikývl. "Dívej! Láďa je drak. Já jsem Ohnivý drak, Láďa je Vzdušný drak, tvá matka byla Kyselinový drak a ty, moje malá Astro, ty jsi Lední drak. Jediný Lední drak na světě. Ostatní druhy jsou přirozené. Ten člověk na sjezdovce byl jeden z královniných poskoků, kteří hledali Ohnivé draky, jako jsem já. A zjišťují to tím, že tě zatáhnou za ocas, který je neviditelný, ale dlouhý, a když tě zatáhnou za něj, automaticky vychrlíš. Já chrlím oheň, tvá máma kyselinu a ty chrlíš led, neboli ledový vzduch, který po pár vteřinách zmrzne. A tamti poskokové potřebují Ohnivé draky, protože jenom tento druh umí vytesat nádherné sochy z čehokoliv. Ale měl bych začít od začátku.


Byl jsem na Dračím ostrově s tvou matkou Sienou. Ach, to byly nádherný časy. Ale pak se Zimní královna osvobodila z našeho vězení a s pomocí sněhu stvořila své poskoky. Sněžíky. Přestěhovala se na Severní pól lidské říše, stvořila si palác a začala na něm pracovat. Chtěla mít ve svém paláci své sochy, a chtěla jich mít hodně. Tak nás - Ohnivé draky - začala chytat. Jakmile mě Sněžíci odnesli k ní, musel jsem se proměnit v člověka a začít pracovat na sochách. Ale dělat celé dny jednu a tu samou tvářičku, to nebylo nic pro mě. V paláci jsem žil celý rok. Já a tisícovky jiných Ohnivých draků a dračic. Ale pak se na mě opět usmálo štěstí. Na Severní pól nenápadně přiletěla Siena a začal náš menší románek v pokoji pro sluhy. Druhý den ale Siena zmizela.

Vzbudil jsem se brzy ráno a ona nikde nebyla. Pokusil jsem se jí najít a přitom dělat svou práci ve vytváření soch. Sienu jsem hledal všude možně a už jsem přestal doufat, že jí ještě někdy uvidím. Asi po roce jsem vyrobil pět tisíc soch Zimní královny a každá byla v jiném oblečení, jiný pohled a postoj. Královna byla s námi se všemi velice spokojená, ale netušila, co jsem si vyrobil pro sebe. Ten den, kdy Siena zmizela, jsem vyrobil velkou ledovou sochu. Byl to drak. Ten nejkrásnější drak na světě. Vytvořil jsem podobiznu Sieny a taky přidal svou představivost. Tak vznikl ještě krásnější drak než sama Siena, a byl jsem na svůj výtvor převelice pyšný.

Ale zjistila to královna. Chtěla se sochy už zbavit, ale tolik se jí líbila, že jí dala do hlavního sálu. Celý den jsem opět pracoval, když v tom mě z práce vyrušil výkřik. Výkřik Zimní královny. Rychle jsem běžel do sálu svou neuvěřitelnou rychlostí, kterou používáš ty i ostatní draci na světě. Proběhl jsem bránou v hlavním sále a spatřil jsem svůj ledový výtvor, který ožil a silně zaútočil na královnu. V té chvíli jsem nevěděl, co mám dělat. Jenom jsem tam stál a zíral na bitvu s otevřenou pusou. Pak ale královna vykouzlila velkou ledovou kouli a hodila jí po drakovi. Jakmile se ho dotkla, drak se roztříštil na tisíc kousků. A mezi střepy leželo ženské tělo. Poznal bych ji, i kdybych byl slepý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento článek?

Ano, je skvělí 32.2% (47)
Moc ne, něco tam chybí 21.2% (31)
Tak napůl 21.9% (32)
Vůbec! Je strašný 24.7% (36)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama