Na příspěvky na tomto blogu se vztahují autorská prava!

Červen 2015

Fénix 2. kapitola

13. června 2015 v 14:13 | Adél Sanil |  Povídky

Kapitola 2

Sedím ve své úsporně zařízeném pokoji v pytli pověšeném ze stropu a čtu si knížku. Telku nemáme, ale moc mi to nevadí. Stejně bychom se o ní poprali. I kdyby tu televize byla, měli bychom jenom programy, které by nezahrnovali nic ze světa na zemi. Ani střípek. Občas si představuju, že by dávali jenom nějaké dokumenty o dolech a hornících… a jeskyních.
Knihy jsou tu taky zakázané, maximálně tak s… Jo, s jedinou tématikou. Tuhle jsem propašovala, když se mě rodina zřekla a já měla podepsaný svůj ortel smrti. Tu knihu mi darovala má mladší sestra, která se na mě nedívala jako na zrůdu. Koupila ji za svoje naspořené kapesné. Věděla jsem, že si za ní chtěla koupit panenku s duhovými vlasy, ale ona ty peníze použila na poslední dárek pro mě. Bylo jí jedenáct.

Fénix

10. června 2015 v 16:54 | Adél Sanil |  Povídky

KAPITOLA 1
Zase do práce. Upřímně? Nesnáším ji. Nesnáším tenhle svět. Hnusí se mi. Nemůžu si ale stěžovat. Ne, vlastně NESMÍM. Nesmím ani pípnout. Nesmím promluvit. A i kdybych mohla promluvit a zeptat se Stvůr, proč jsem tady, a proč musím dělat tuhle hnusnou práci, řekli (dobře, zasyčeli) něco ve smyslu: "Mohla jsi žít na zemi, kdybys nebyla zrůda. Ale ty seš hnusná pokrytecká a nebezpečná zrůda, která by si zasloužila zdechnout v zapadlé kobce. Tak si nestěžuj a makej!"